Wynik badania tarczycy 29-letniej osoby do analizy

witam prosze o interpretacje wynikow tarczycy prawy plat 16x19.5x50obj7,8mldwa obszary hipoechogenne dł1,6mm i 2,8mmlewy14,5x21x50 obj7,6ml ciesn5,5x18x26obj1,2ml łaczna objetosc16,6mlpoza tym bez zmian ogniskowych przeplyw w cd w granicach normy.przy grzbietowo bocznym zarysie prawego plata hipoechogenny obszar 9x6x2,5mmwezel lub przytarczyce ponizej obu platow owalne hipoechogenne obszary po prawej5do6,5mmpo lewej2dł9-10mm przy gornym zarysie cesni2do4mmwezly chlonne

Renata GrzechociĹska

Proszę udać się na wizytę do endokrynologa, prawdopodobnie konieczna będzie biopsja wykrytej zmiany.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w badaniu nie ma istotnych odchyleń. Proponuję jednak konsultację z lekarze zlecającym, ktory dokona interpretacji w odniesieniu do oceny klinicznej. Pozdrawiam