Wynik badania TK wątroby

Proszę o wyjaśnienie wyniku Tomografii komputerowej. Wątroba niepowiększona o prawidłowej densyjności miąższu, w segm. 6 podtorebkowe drobne (średnicy 3mm), niespecyficzne z uwagi na wielkość, ognisko hypodensyjne, poza tym wątroba bez zmian ogniskowych. dziękuję

To bardzo mała zmiana, która jest trudna do oceny w badaniu tomograficznym z uwagi na swoją wielkość. Raczej densyjność zmiany świadczy o tle torbieli. Tak zmiana nie budzi niepokoju. Można celem kontroli wykonać za około 3-6 miesięcy USG wątroby. Decyzję ostateczną w tej sprawie powinien podjąć lekarz kierujący na TK jamy brzusznej.