Wynik bHCG a określenie ciąży

hcg wyszlo mi 0,243 co to oznacza  wedlug norm nie jestem w cia zy a co pan sadzi bo ciaza zaczyna sie od 5 w zwyz prosze o odpowiedz od pana

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystko zależy od tego, w jakim czasie od stosunku został wykonany testy ciążowy. Wynik uzyskany oznacza najpewniej brak ciąży. Jeśli badanie zostało wykonane w kilka dni po stosunku, należy je powtórzyć.