Wynik bhcg a wiarygodność testu ciążowego

witam robiłam test ciążowy w poniedziałek wyszedł pozytywnie ale dla pewności robiłam HCG wyszedł negatywnie dziś robiłam usg,gdzie trzon macicy o jednorodnej echogeniczności wym.-51,7 mm,gr.w dnie-44,6 mm w jamie macicy endometrium o gr.13,4 mm jajniki oba prawidłowe zatoka douglasa wolna proszę mi odpowiedzieć co to oznacza,bo sama już nie wiem co mam myśleć

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania krwi wyklucza ciążę. USG narządu rodnego jest prawidłowe. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.