Wynik bHCG po stosunku bez zabezpieczenia

ostatni okres miałam 10.12.2013 skończył mi się 16.12.2013 r. mój stosunek bez zabezpieczenia był z 31.12 na 01.02.2014r. 2.01.2014r. dostałam okres a 3.01.2014r. byłam na badaniu hcg+beta i wyszedł mi wynik 0.315 co oznacza ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Badanie wykonane zbyt wcześnie. Należy powtórzyć oznaczenie minimum 8-10 dni po stosunku.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! By wynik badania poziomu hormonu beta-hCG z krwi był wiarygodny, badanie należy wykonać co najmniej 8 dni po stosunku. Z zamieszczonego opisu wynika natomiast, że wykonała Pani badanie 2 dni po stosunku, czyli znacznie za wcześnie. Podany wynik możemy zatem uznać za niediagnostyczny. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać kolejne badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi.