Wynik biopsji piersi a konieczność operacji

proszę o interpretację wyniku biopsji piersi.Mam 46 lat,rozpoznanie to nomotypowe komórki nabłonka rozproszone,w grupach i płatach,nieliczne makrofagi oraz fragment włóknistej tkanki łącznej.Zmiana łagodna.Mam skierowanie na usunięcie guza.Czy to coś poważnego?

Lek. Tomasz Budlewski

W biopsji jest to zmiana łagodna, ale w zależności od miejsca pobrania konieczne jest zbadanie całego guza i też nie można wykluczyć późniejszego uzezłośliwienia zmiany łagodnej. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.