Wynik biopsji, rozpoznanie kliniczne: Tu mammase.sinl
Ponieważ nie ma mojego onkologa, proszę o interpretację wyniku biopsji. Prawa pierś - bezkomórkowy płyn białkowy. Cystis mammae. Lewa pierś - płyny i masy białkowe. Materiał odpowiada zawartości torbieli. Nie miałam jeszcze mammografii, nic mnie nie boli, nie przyjmuję żadnych lekarstw. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu
Witam serdecznie!
Wynik biopsji wskazuje na torbiel. Torbiel jest łagodną zmianą - pęcherzykiem wypełnionym płynem, która często pojawia się u kobiet w wieku rozrodczym. Nakłucie torbieli jest jednocześnie zabiegiem leczniczym - pozwala na opróżnienie jej wnętrza, które następnie może samoistnie zarosnąć. Wskazana kontrola u ginekologa i wykonanie badania USG za 6 miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie