Wynik CA 125 a torbiel jajnika i stan po usunięciu pierwotniaka

Witam , 6 miesięcy temu miałam wycinany nowotwór potworniak na lewym jajniku , teraz na prawym mam torbiel 38 mm którą zwalczam hormonalnie , jednak obawiam się że to moze być znów ten potworniak i leki nic nie pomogą , zrobiłam badania CA 125 ponieważ wcześniej przy tamtym miałam dosyć podwyższone . Wynik wyszedł 20,88 U /ml. norma wznosi 35 U/ml. czy nawet 65 U /ml. co oznacza ze wynik jest tak niski ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niski poziom markera CA125 raczej wyklucza dalszy postęp choroby nowotworowej. Nie da się jednak tego stwierdzić na 100% tylko i wyłącznie na podstawie wyniku tego pojedynczego badania.