Wynik echa serca 59-letniej osoby do analizy

bardzo prosze o inter. bad. echa serca.59 lat. Drobne zwłóknienia w pł. zast. aortalnej, małę niedomykalności aortalna (do końca płatków mitralnych, PHT 800 ms) mitralna, płucna i trójdzielna. Prawidłowe prędkości i spektrum przepływu przez zastawkę aortalną (0.9 m/s) i płucną (0,7 m/s, AcT 160ms). Frakcja wyrzutowa około 60 %. Funkcja rozkurczowa lewej komory odpowiednia do wieku ( E/A 1,0).żyła Głowna dolna wąska, zapada się we wdechu. Poszerzona opuszka aorty. osierdzie b/z

Aleksander Ropielewski

Wynik nie budzi niepokoju, jednak należy go interpretować ze stanem klinicznym