Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik gastroskopii 25-letniej osoby do interpretacji

Witam, Miałem robioną gastroskopie. Oto jej wyniki. W prawidłowym przełyku pienista treść. Wpust od góry i w inwersji nieszczelny. Żołądek podatny na insuflację powietrzem w całości plamiście zaczerwieniony. Test uerazowy ujemny. Dodam, że od kilku lat doskwiera mi nieprzyjemny zapach z ust od żołądka. Czy operacja refluksu usunęła by ten problem? Pod tym linkiem przesyłam zdjęcia żołądka załączone do wyników gastroskopii. http://i62.tinypic.com/dcyip2.jpg
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Nieszczelność wpustu żołądka, bez ewidentnej przepukliny rozworu przełykowego nie wymaga leczenia operacyjnego. Wystarczające powinno być leczenie zachowawcze. Stan zapalny w błonie śluzowej żołądka jest niewielki i też powinien zostać skutecznie wyleczony zachowawczo. Jeśli leczenie zachowawcze nie przyniesie efektu do rozważenia dodatkowe badanie typu manometrii i pehametrii przełyku z rozważeniem po tych badaniach leczenia operacyjnego.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy