Wynik gastroskopii 46-letniej osoby do analizy

Witam Gastroskopiawyniki: Zwieracz przelyku-obraz sugeruje przepukline rozworu przelykowego. Wpust zoladka-prawidlowy. Dno zoladka -prawidlowe. Trzon zoladka- uklad blony sluzowej o regularnym ksztalcie, podatny na insuflacje. Jeziorko tresci wodojasnej z domieszka sluzu. Czesc odzwiernikowa zoladka- obrzek, przekrwienie, liczne nadzerki blony sl. Badanie wycinkow na HP: bez zmian. Opuszka dwunastnicy pojedyncze nadzerki blony sl. 30dni po terapii nadal czasami bole. Jak dlugo trzymac diete?

Aleksander Ropielewski

Do czasu ustąpienia objawów. Ponadto prosze kontynuować leczenie lekami zmniejszajacymi wydzielanie kwasu żołądkowego.