Wynik gastroskopii reflux duodeno-gastralis

2 dni temu miałem gastroskopie i otrzymałem następujący wynik: Przełyk, wpust bez zmian. W żołądku nieco treści żółciowej. W ok przedodźwiernikowej zmiany zapalne z poj. nadżerką - pobrano wycinki, w inwersji bz. Odxwiernik kształtny. Opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmian. H.P. - ujemny. Wniosek: Gastritis antralis. Reflux duodeno-gastralis. Proszę mi przetłumaczyć co mi jest i czego mogę się spodziewać po wynikach pobranego wycinka. Z góry dziękuje i oczekuję na odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi:
Zapalenie błony śluzowej wpustu żołądka. Refluks dwunastniczo-żołądkowy. Wycinki zostały pobrane w celu potwierdzenia podejrzenia procesu zapalnego.