Wynik gastroskopii u 54-latki

WITAM Ostatnia gastroskopia: Przełyk bez zmian, linia zet jest nieregularna, o sinusoidalnym obrysie, w przełyku fałdy błony śluzowej są rozpulchnione i kruche, nierównomiernie zaróżowione pokryte nalotem treści żółciowej, prawidłowo podatne na insultację, w obręnie żolądka polip 2 mm Test ureazowy dodatni. Jakie leki powinnam brac i czy to coś poważnego, czy mozna się wyleczyć Pozdrawiam Maja

Lek. Krzysztof Szmyt

Odpowiednim postępowaniem w Pani przypadku wydaje się zastosowanie odpowiedniej diety o zmniejszonej zawartości tłuszczy i smażonych pokarmów, regularne ich przyjmowanie oraz stosowanie odpowiedniego leczenia w postaci tabletek inhibitorów pompy protonowej. Test ureazowy oznacza, że jest Pani zakażona Helicobacter pylori i powinna Pani zastosować leczenie przeciwbakteryjne po konsultacji z lekarzem rodzinnym (proszę dostarczyć do lekarza rodzinnego wynik gastroskopii). Pozdrawiam