Wynik hematokrytu u 33-latki

Witam, proszę o odpowiedź, czy wynik hematokrytu (HCT) wynoszący 35,2 jest prawidłowy? W laboratorium, w którym wykonywałam badanie norma mieści się w granicach: 35,0-55,0, niemniej jednak zaniepokoiłam się, bo wszędzie na portalach dot. zdrowia norma zaczyna się od 36,0-47,0. Domyślam się jednak, że każde laboratorium ma swoje kryteria, ale czy wynik 35,2 /przy normie zaczynającej się od 35,0/ jest powodem do niepokoju?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik nie budzi większego niepokoju. Proszę spojrzeć jeszcze na ilość krwinek czerwonych gdyż koreluje ona z hematokrytem. Można wykonać badanie kontrolne za kilka tygodni.