Wynik HOMA IR a insulinooporność

Witam, Obliczyłam sobie HOMA IR na Google i wyszło mi 4,64. Czy to oznacza, ze mam insulinoodporność? Glukoza na czczo 111,9 mg/dl a insulina na czczo 16,8 mU/l. Nie wiem tylko na ile jest to wiarygodne. Dziekuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, wskaźnik HOMA jest tylko orientacyjny, najlepsza metoda jest klamra euglikemiczna. Prosze skonsultować sie z endokrynologiem, ktory wykona pełne oznaczenie. Pozdrawiam