Wynik krzywej cukrowej w 22-tygodniu ciąży

Dzień dobry, mam 27 lat, obecnie jestem w 22 tygodniu ciąży. Odebrałam wyniki krzywej cukrowej 75g (na czczo: 76mg/dl, po 1h: 111mg/dl, po 2h: 120mg/dl. Chciałam zapytać się,czy powinnam powtórzyć to badanie jeśli wykonałam je przed 24tg ciąży? Na przedostatniej wizycie musiałam nie zrozumieć się z moim lekarzem i zrobiłam badanie za szybko. Lekarz mówi, że przyjmujemy, że jest wszystko ok...ale chciałam się jeszcze upewnić, czy nie powinnam jednak go powtórzyć po 24tg? Z góry dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Przy braku czynników ryzyka nie widzę takiej konieczności. Wyniki są prawidłowe.

Lek. Tomasz Budlewski

Wytyczne mówią między 24 a 28 tygodniem ciąży. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.