Wynik markerów nowotworowych i torbiel dermoidalna oraz endometrioza

Witam wykryto u mnie torbiel dermoidalną badz też endomedrioze takie 2 tezy stawiają lekarze. 2msc temu miałam robione usg u ginekologa i zauważył mały pęcherzyk ale stwierdził że jest to pęcherzyk Graffa i pęknie ale niestety 2miesiące póżniej zrobiłaam usg brzucha ponieważ często chorowałam na zapalenie pęcherza. Zrobiłam sobie markery i to mnie bardzo niepokoi ponieważ HE4 wynosi 69,1 a CA125 w normie 21,56, co może to oznaczać, czy rak może tak szybko się rozwijać w 2 msc?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podniesione markery nowotworowe nie muszą świadczyć o raku. Niemniej jednak konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.