Wynik mikroskopowy łożyska II trymestru

prosze o interpretacje wyniku mikroskopowo łozysko II trymestru ciąży z rozproszonymi drobnymi depozytami włókna międzykosmkowego imikrozawałami kosmków oraz z ogniskowymi wybroczynami krwawymi w zrębie niektórych kosmyków . Błony płodowe pozałożyskowe z rozlanym miernie nasilonym naciekiem granulocytarnym w doczesnej (chorioamnionitis acuta) pepowina zawiera 3 naczynia krwionośne .

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na zmiany zapalne oraz niewielkie zmiany niedokrwienne wraz z wybroczynami krwawymi.