Wynik morfologii u 41-letniego mężczyzny

Witam,robilem morfologie krwi,dostalem wlasnie wyniki,w plytkach krwi mam podniesione: RDW-SD 45,6 ,P-LCR 47,8 ,Monocyty 1,41 ,Eozynofile 0,73 ,Bezofile 0,12 ,Monocyty 23,3 ,po weryfikacji mikroskopowej wynik Eozynofile 12,1 a Bazofile 2,0 ,natomiast Neutrofile 1,52 mam obnizone,reszta wynikow jest w normie,jaka moze byc przyczyna tego?

Witam serdecznie. Wynika takie mogą sugerować infekcję wirusową lub pasożytniczą. RDW-SD i P-LCR nie mają znaczenie przy prawidłowych podstawowych paramterach morfologicznych.