Wynik MR kolana 37-letniej osoby do interpretacji

Witam, proszę o interpretacje wyników MR prawego kolana: Rzepka nieznacznie przemieszczona bocznie;chrząstka rzepki o niejednorodnej intensywności sygnału z widoczną szczeliną pęknięcia przez całą grubość chrząstki;niewielki obszar podchrzęstnego obrzęku szpiku rzepki w części bocznej;drobna zmiana w obrębie przynasady kości udowejo wym.5x3mm o cechach chrzęstniaka;podkorowo przyśrodkowo w kości udowej 4cm powyżej chrząstki wzrostowej widoczne są sygnały tkankowe na długości ok3m;ślad płynu w kaletce podrzepkowej głębokiej. Możliwe, że kiedyś uderzyłam się w to kolano. Ból nasila się jak mam zgiętą nogę i jak chodzę po schodach. Jak można "naprawić" ten uraz??
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Opis wskazuje na zmiany mogące odpowiadać zmianom pourazowym. Jeżeli leczenie zachowawcze (odciążenia kończyny i unieruchomie) nie nie pomogą konieczne będzie leczenie zabiegowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy