Wynik MR kolana 37-letniej osoby do interpretacji
Witam, proszę o interpretacje wyników MR prawego kolana: Rzepka nieznacznie przemieszczona bocznie;chrząstka rzepki o niejednorodnej intensywności sygnału z widoczną szczeliną pęknięcia przez całą grubość chrząstki;niewielki obszar podchrzęstnego obrzęku szpiku rzepki w części bocznej;drobna zmiana w obrębie przynasady kości udowejo wym.5x3mm o cechach chrzęstniaka;podkorowo przyśrodkowo w kości udowej 4cm powyżej chrząstki wzrostowej widoczne są sygnały tkankowe na długości ok3m;ślad płynu w kaletce podrzepkowej głębokiej. Możliwe, że kiedyś uderzyłam się w to kolano. Ból nasila się jak mam zgiętą nogę i jak chodzę po schodach. Jak można "naprawić" ten uraz??

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Opis wskazuje na zmiany mogące odpowiadać zmianom pourazowym. Jeżeli leczenie zachowawcze (odciążenia kończyny i unieruchomie) nie nie pomogą konieczne będzie leczenie zabiegowe.