Wynik MR kolana 40-letniej osoby do analizy

MR Więzadło krzyżowe przednie i tylne oraz więzadła poboczne kolana o prawidłowym sygnale, bez cech uszkodzenia. W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej linijna szczelina pęknięcia-cechy uszkodzenia II st. łąkotka boczna bez obecności zmiany pourazowych. Rzepka ustawiona prawidłowo, więzadła i troczki rzepki bez zmian. Cechy chondromalacji III st. chrząstki rzepki z jej niejednorodnym sygnałem w cz. bocznej. Pozostałe chrząstki o gładkich obrysach, bez cech uszkodzenia. TTTG 9mm.

W pana przypadku wszystko zalezy od dolegliwości, ich nasilenia i tego co ortopeda wybada fizykalnie. Może być wskazana rehabilitacja ale czasem przy klarownych objawach nalezy wykonać artroskopię.
Pozdrawiam