Wynik MR kończyny a ilość płynu w jamie stawowej
Proszę o interpretację opisu wyniku badania rezonansu magnetycznego. "Prawidłowa ilość płynu w jamie stawowej. Ogniska nieznacznie podwyższonego sygnału w sekwencjach o długim TR ze ścięgna m. nadgrzebieniowego - niewielki obrzęk. Niewielkie ogniska uszkodzenia ścięgna. W obrębie kości ramiennej na pograniczy trzony i przynasady oraz bocznej części głowy stwierdza się zmiany o wysokim sygnale w sekwencjach d długim TR otoczone rąbkiem niskiego sygnału. Obraz może odpowiadać geodom. "

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Bez uszczegółowienia wywiadu i przeprowadzenia badania trudno jest mi się ustosunkować do wyniku badania. Takie zmany moga być wynikiem przeciążenia stawu oraz zmian o charakterze reumatycznym lub zwyrodnieniowym.