Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik MR stawu barkowego 43-latka?

Witam proszę o zrozumiałe wyjaśnienie opisu badania MRI stawy ramiennego. Mierne nasilone zmiany degeneracyjne w stawie barkowo-obojczykowym, ale aktywne z wysiękiem wewnątrzstawowym i obrzękiem torebki oraz z niewielkim obrzękiem otaczającym tkanek, z niewielkim obrzękiem krawędzi stawowych i z pojedyńczymi torbielami degeneracyjnymi końców stawowych. Niewielki wysięk w obrębie kaletki podnaramienno-podbarkowej, podkruczej, nie widać zwiększonej ilości płynu w jamie stawu. W badaniu statycznym cechy niwielkiej ciasnoty podbarkowej. Wyrostek barkowy łopatki dyskretnie kieruje się w dół. -ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego o niejednorodnie podwyższonym sygnale-obraz nasilonych zmian degeneracyjnych o charakterze tendinosis z cechami niewielkiego odstawowego uszkodzenia, ciągłość większości włókien zachowana. -ścięgno mięśnia podgrzebieniowego z niewielkimi cechami uszkodzenia, z niewielkim obrzękiem brzuśca mięśnia na poziomie połączenia mięsniowo-ścięgnistego oraz na poziomie przyczepu od strony tylnej guzka większego kości ramiennej,podkorowy niewielki obszar zmian odczynowych szpiku kostnego. -ścięgno mięśnia obłego mniejszego bez zmian ale z towarzyszącym dyskretnym obrzękiem brzuśca mięśnia na poziomie połączenia mięśniowo-ścięgnistego. -ścięgno mięśnia podłopatkowego z niewielkimi zmianami degeneracyjnymi -ścięgno głowy długiej mięśnia długłowego ramienia położone w bruzdzie międzyguzkowej o nieznacznie zwiększonej ilości płynu wokół ścięgna, powyżej bruzdy zmiany degeneracyjne o charakterze tendinosis, na poziomie przyczepu ścięgno obrąbek zmiany degeneracyjne do przodu od przyczepu tego kompleksu niejednorodny sygnał obrąbka-obraz sugeruje cechy uszkodzenia części przednio-górnej obrąbka typu SLAP
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Niezbędne są informacje kliniczne o pacjencie, aby interpretować właściwie wyniki jego badań. Może to zrobić tylko lekarz zlecający diagnostykę. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy