Rezonans magnetyczny stawu barkowego

Mam pytanie do lekarza ortopedy. Oto wynik badania MR prawego stawu barkowego. Bez wysięgu w stawie ramiennym. Ślad wysięku w kaletce podbarkowo-podnaramiennej. Staw barkowo-obojczykowy bez widocznych zmian. Nierówne zarysy głowy kości ramiennej. Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego niejednorodne z cechami obrzęku. W jego tylnej części pełnej grubości uszkodzenie stopy przyczepu na odcinku ok. 7 mm, bez cech retrakcji. W przyczepie barkowym więzadła kruczo-barkowego osteofit długości ok. 4mm.

Aleksander Ropielewski

Wynik rezonansu wskazuje na uszkodzenie przyczepu mięśnia nadgrzebieniowego oraz obecność osteofitu w więzadle kruczo-barkowym. Te zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchowe. Odnośnie dalszego postępowania proszę skonsultować się z ortopedą.