Wynik MR kręgosłupa 40-letniej osoby do analizy

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników MR oraz o poradę dot. dalszego leczenia mężczyzna 40 lat. W odcinku od L2 do S1 krążki mk wsuwają się w kanały korzeniowe.Towarzyszą im zaostrzenia krawędzi trzonów sąsiednich kręgów. Otwory mk L5-S1 są dodatkowo zwężane przez zgrubienia i wydłużenia wyrostków stawowych. W pozycji badania cieńszy jest lewy. Sygnał końcowego odcinka rdzenia i układ nerwów rdzeniowych w worku oponowym są prawidłowe. Za odpowiedź z góry dziękuję.

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie- istnieje zwężenie kanału kręgowego, jednak bez ucisku na nerwy- należy podjąć rehabilitację i ćwiczyć kręgosłup np. ćwiczeniami pilatesa. Obowiązuje zakaz podnoszenia ciężkich rzeczy.