Wynik MR kręgosłupa 51-letniej osoby do analizy

Proszę o ocenę wyniku rezonansu magnetycz.Obniżenie wysokości i sygnału kkążków mk na pozimach:C5-C6 i C6 -C7.Zwywodnieniowe pod postacią osteofitozy krawędziowej w tych segmentach ruchowych.Na poziomie C5-C6 centralno-lewoboczna przepuklina krążka mk powoduje znaczne ograniczenie rezerwy płynowej rdzenia, modelowanie rdzenia kręgowego i ograniczenie światła otworu mk.Na poziomie C6-C7 centralno-lewoboczna przepuklina krążka mk powoduje ograniczenie rezerwy płynowej rdzenia i światła otworu mk.

Jeśli obraz wyniku NMR koreluje z nasilonymi dolegliwościami niestety, ale do rozważenia pozostaje leczenie operacyjne zwłaszcza przepukliny krążka międzykręgowego na poziomie C5-C6. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się najlepiej z neurochirurgiem.