Co znaczy uszkodzenie pierścienia włóknistego?

Witam Proszę o opinie wyniku rezonansu KRĘGOSŁUP SZYJNY: Spłycona lordoza. Na poziomie C3-C4 lewoboczna przepuklina krążka m-k powoduje ograniczenie rezerwy płytowej rdzenia i światła otworu ml,gdzie pozostaje w konflikcie z korzeniem nerwowym. Na poziomie C5-C6 i C6-C7 centralnie dokanalowo uwypuklone krążki mk ograniczają nieznacznie rezerwę płytowa rdzenia. Rdzeń kręgowy w badanym zakresie bez zmian ogniskowych. (Po dożylnym podaniu środka kontrastowego bez patologicznego wzmocnienia. KRĘGOSŁUP LĘDŹWIOWO KRZYŻOWY : Obniżenie i dehydratacja krążka mk na piziomie L2 L3 dehydradacja krążków mk na poziomach L3 L4 , L4-L5,L5-S1. Na poziomie L2-L3 centralnie dokanałowo uwypuklony krążek mk modeluje worek oponowy. Na poziomie L3-L4 lewonożnego przepuklina krążka mk krążka mk ogranicza światło zachylka kanału kręgowego. Na poziomie L4-L5 prawoboczna przepuklina krążka mk modeluje korzeń nerwowy,ogranicza światło zachylka kanału kręgowego i otworu mk. Na poziomie L5-S1 centralno lewoboczna przepuklina krążka mk modeluje worek oponowy i korzeń nerwowy oraz ogranicza światło zachylka kanału kręgowego. Uszkodzenie pierścienia włóknistego. Stozek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego bez patologicznego wzmocnienia. Proszę o odpowiedz ..

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza neurochirurga i łączna ocena powyższego badania z bezpośrednim badaniem lekarskim