Wynik MR lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa u 35-latki
badanie MR lędżwiowo-krzyżowego kręgosłupa Wypuklina krążka L3-L4modeluje worek oponowy.Niewielka przepuklina krązka L4-L5 uciska na worek oponowy i obustronnie, częsciowo zwęża kanały nerwów rdzeniowych. DEHYDRATACJA KRĄŻKA L5-S1. Mała, przepuklina podwięzadłowa jądra miażdżystego krążka L5-S1 częsciowo zwęża kanały nerwów silnie po prawej stronie i nieznaczne uciska na korzeń nerwów rdzeniowych.Znacznie zwększony kąt krzyżowy tak iz kość krzyżowa przyjmuje ustawienie poziome.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.