Wynik MR stopy u 15-latka
Witam. Czy mogę prosić o interpretację opisu reonansu magn. syna, lat 15. Odczuwa ból w stopie, w okolicy IV palca, badanie rtg nic nie wykazało. Uprawia sport. Obrzęk śródkostny oraz cechy złamania podgłówkowego paliczka proksymalnego IV palca Masywny obrzęk okolicznych tkanek miękkich Płyn w stawie śródstopno-paliczkowym Ogniska obrzęku śródkostnego w kościach klinowatych przyśrodkowej i pośredniej oraz w kości łódkowatej Czy to z przeciazenia? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane dolegliwości bólowe są konsekwencją złamania paliczka bliższego palca czwartego. Dziecko powinno zostać ocenione przez lekarza ortopedę, który pokieruje dalszym postępowaniem.