Wynik MRI kolana 24-letniej osoby do analizy
Pomoc w interpretacji wyniku MR kolana. Wiązadło krzyżowe tylne łukowato wydłużone na tle pierwotnego uszkodzenia ACL.Znaczne zmniejszenie objętości trzonu łąkotki przyśrodkowej,pogranicze trzonu i rogu tylnego o znacznie podwyższonej,w przewadze płynowej intensywności sygnału wynikające ze znacznego uszkodzenia struktury.W przyleganiu do rogu tylnego,w okolicy przyczepu łąkotki przyśrodkowej widoczne pasmo o obniżonej intensywności sygnału ok.0,5cm nie wyklucza się przemieszczenia rogu tylnego.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
nie leczymy opisu badania tylko konkretnego Pacjenta.
Opisywane zmiany mogą odpowiadać zmianom pourazowym, które można leczyć operacyjnie- artroskopowo lub zachowawczo. Jest to uzależnione od wielu czynników.
U osoby młodej, aktywnej uszkodzenie ACL może wymagać jego rekonstrukcji, uszkodzenia łąkotek naprawy lub resekcji ich fragmentów. Wskazane jest uzupełnienie wywiadu chorobowego i badanie kliniczne. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.