Wynik poziomu GGTP a marskość wątroby

Witam. Robiłam badanie krwi Alat ggtp. Wyniki mam w normie. Moje pytanie jest takie: jeśli te wyniki są dobre to czy mogę mieć pewność że nie mam marskości wątroby?. Dodam że lekarz nie podejrzewa u mnie tej choroby a badanie zrobiłam profilaktycznie. Znam sporo przypadków tej choroby w moim otoczeniu dlatego wolę badać się profilaktycznie ponieważ od kilku lat biorę hormony tarczycy i lubię wypić piwo. Z góry dziekuję za odpowiedź.

Jeśli nie ma Pani objawów, a powyższe wyniki badań są w normie, lekarz pierwszego kontaktu niczego nie podejrzewa to oznacza, że nie ma Pani powodów aby się niepokoić.