Wynik poziomu insuliny po obciążeniu glukozą

Witam, o czym moze świadczyć poniższy wynik poziomu insuliny po obciążeniu glukoza? bez glukozy- 29,1 Po 1h od wypicia 75g - 190,4 Po 2h - 265,6 To wyniki mojej 13 letniej córki

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze proszę dokładnie sprawdzić, czy prawidłowo przepisała Pani wyniki córki. Czy dziecko miało na czczo poziom glikemii 29,1 mg/dl? Wydaje się to bowiem mało prawdopodobne. Proszę także sprawdzić prawidłowość wyników po obciążeniu glukozą. Jeśli są prawidłowe, wskazują na cukrzycę. Wyniki koniecznie proszę jednak skonsultować z lekarzem, który zlecił ich wykonanie!