Wynik PSA i ketony w moczu u 35-latka

syn 35 lat m a wyniki psa całkowite 2,010, w moczu ketony 1,5 morfologia eozynofile 0,06 tys/ul, eozynofile 0,7% crp 0,58 , czy duży stres ma wpływ na wyniki, jakie dodatkowe badania ma wykonać ternim wizyty poniedziałek ,z góry dziękuję za odpowiedź Marian

Renata GrzechociĹska

Niepokojącym objawem są ketony w moczu, stan ten może być spowodowany nadmierną utratą masy ciała lub innymi przyczynami. Z markerami nowotworowymi należy jest tak, że należy oceniać je ostrożnie, ponieważ poziom podwyższony nie zawsze świadczy o nowotworze a norma nie zawsze go wyklucza. Norma zależna jest od laboratorium dlatego nie mogę odnieść się do wyniku. Pozostałe parametry są niediagnostyczne i należy je odnosić do całej morfologii.