Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Witam,Niektóre parametry są nieco podwyższone (np. PSA-chodzi o normę dla wieku), ale każde laboratorium ma swoje normy. Najlepiej zgłosić się z tym wynikiem do swojego lekarza rodzinnego, który wykona dodatkowe badania.

0
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowny Panie, interpretacji wyników dokonuje się w zestawieniu z normami swoistymi dla laboratorium wykonującego oznaczenie. Jeśli wziąć pod uwagę ogólne normy, ma Pan nieznacznie podwyższone stężenie całkowitego PSA, przy prawidłowym indeksie PSA/PSA wolny i stężeniu wolnego cholesterolu. Jeśli w laboratorium wykonującym badanie norma stężenia AFP jest < 10mikrogram/l, to ma Pan również podwyższone stężenie AFP. Należy pamiętać, że badania markerów nowotworowych są uzupełnieniem badania klinicznego. Dlatego proszę zwrócić się o konsultację do lekarza prowadzącego, który zestawi wyniki badań z oceną kliniczną i wskazaniami do wykonania badania. Więcej informacji o PSA znajdzie Pan po kliknięciu na ten link http://portal.abczdrowie.pl/antygen-specyficzny-gruczolu-krokowego-psa. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy