Wynik rezonansu kości krzyżowej i kręgosłupa

Co oznacza wynik rezonansu: Poziome ustawienie kości krzyżowej, dootworowe prawostronne uwypuklenie krążka międzykręg. spłycające światło odp. otworu międzykręgowego. To samo jest z lewobocznym uwypukleniem krążków L2/L5. a l5/S1 dokanałowe lateralizujące w stronę prawą uwypuklenie krążka międzykręg. z uciskiem odp. korzenia nerw. w zwężonym zachyłku bocz. P kanału kręg. S1/S3 wewnątrzkan. torbiel oponowa 33x20x25 w cz. centr. i bocznej L, z uciskiem krawędź trzonu S2. Torbiel synowialna L3/L4

Aleksander Ropielewski

Opis wskazuje na dyskopatię, która możę dawać silne dolegliwości bólowe oraz zaburzenia czucia kończyn dolnych i problemy z oddawaniem solca i moczu. Konieczne jest leczenie zachowawcze - fizjoterapia, lub zabiegowe. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza zlecającego powyższe badanie. Na podstawie bezpośredniego badania lekarskiego oraz łącznej analizy powyższego badania będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.