Czy zmiany w kręgosłupie mogą powodować mrowienie oraz uczucie odrętwienia nogi?

Niedawno odebrałam wyniki rezonansu kręgosłupa L. Oto i one: "Niewielkie lewoboczne skrzywienie kręgosłupa; Wysokość trzonów kręgowych zachowana; Krążek międzykręgowy L4/L5 częściowo odwodniony; Na poziomie L4/L5 tylna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy, spłycająca zachyłki boczne; Na poziomie L2/L3 i L3/L4 niewielkie uwypuklenia krążków międzykregowych modelujące worek oponowy; Na pozostałych badanych poziomach nie stwierdzam wypuklin i przepuklin krążków międzykręgowych; Stożek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych" Czy wyżej wymienione zmiany w kręgosłupie mogą powodować mrowienie oraz uczucie odrętwienia nogi? Czy ten ucisk na worek oponowy to poważna sprawa? Czy wynik jest niepokojący?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza neurologa lub neurochirurga po łącznej analizie powyższego badania będzie moZna coś więcej powiedzieć