Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 18-latka
Wynik rezonansu magnetycznego. - spłycenie lordozy lędźwiowej; - cechy częściowej dehydratacji i obniżenia wysokości krążka międzykręgowego L5-S1; - tylno-boczna prawa wypuklina krążka międzykręgowego L5-S1 ze zwężeniem zachyłka bocznego i możliwością ucisku korzonka nerwowego; - stożek końcowy rdzenia kręgowego zachowany prawidłowo; - blaszki graniczne trzonów kręgów L1-L5 o nieco nierównych obrysach; - przejściowa budowa trzonu kręgu S1- cechy lumbalizacji; - ostre ustawienie kości krzyżowej.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany wynik wskazuje na dość zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową. Wynik powinien być jednak oceniony przez lekarza prowadzącego. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.