Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego
Witam Otrzymałam dziś wynik rezonansu kręgosłupa lęź/krz. Poniżej opis. Z góry dziękuję za opinie. Lewostronna skolioza z rotacją trzonów. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L1/L2 i L2/L3 z osteofitami na krawędziach.Lewostronne wypukliny krążków L1/L2 i L3 modelują worek oponowy.Lewostronna mała przepuklina krązka L3/L4 wypełnia podstawę lewego otworu międzykręgowego modelując nerw L3 w otworze. Pozdrawiam

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej oraz patologicznych zmian wpływających na obecne w kręgosłupie struktury nerwowe. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem lub neurochirurgiem.