Wynik rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Witam serdecznie! Mam 41 lat dzisiaj odebrałam wynik rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Jest tam napisane m.in. o tym, że na poziomie S1/S2 obustronnie mam torbiele okołokorzeniowe po stronie prawej 32mmx24mm po lewej torbiel 21mmx22mmi 32mmx18mm, zmiany te powodują poszerzenie otworów międzykręgowych. Poza tym na poziomie kręgu S2 kolejna torbiel wiel. 15mmx12mm położona w linii przyśrodkowej. Mam pytanie czy można to wyleczyć rehab. Czy musi być operacyjnie. Proszę o odpowiedź. Dziękuję!

Witam! Przedstawiony opis jest zbyt mało dokładny, by móc odpowiedzieć na Pani pytanie. Wskazana jest wizyta u neurochirurga - koniecznie z kliszą lub płytą z badania, który po dokonaniu oceny obrazu zaleci optymalne postępowanie i przedstawi wszelkie możliwe metody leczenia. Pozdrawiam