Opis wyniku rezonansu odcinka kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
Mam 26 lat na rezonansie odcinka kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowej opis jest taki: Na poziomie L4/L5 centralne wypadanie krążka międzykregowego który w linii pośrodkowej wypukla sie do kanału kręgowego na głębokość 3mm. Czy potrzebna jest operacja?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania sugeruję chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. O konieczności zabiegu chirurgicznego lub jej braku, decyduje neurochirurg. Dlatego sugeruje wizytę u neurochirurga celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.