Wynik MR kanału rdzeniowego na poziomie odcinka lędźwiowego
Wynik MR kanału rdzeniowego na poziomie odcinka lędźwiowego - dehydratacja krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym( poza krążkiem na poziomie L5/S1) z odniżeniem ich intensywności syg. w obr. T2 - zależnych. Przepuklina tylna centralna na poz. L2/L3 i L3/L4 z uciskiem worka oponowego, uwypuklina tylna centralna na po. L4/L5 z uciskiem worka oponowego. I co teraz? Jakie czeka mnie leczenie? Czy konieczny będzie zabieg operacyjny?

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Proszę skonsultować się z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.