Badanie RM odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa
"Wykonano badanie RM odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Na poziomie L4/L5 centralna pjm, modelująca worek oponowy oraz ograniczająca światło kanału kręgowego (wymiar a-p zmniejszony do 9mm, na niezmienionych poziomach do 14mm). " Ból jest silny i promieniuje do prawej nogi. Co to oznacza i co z tym zrobić?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię, co tłumaczy Pani dolegliwości bólowe.
Wskazana konsultacja z neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.