Interpretacja wyniku MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa

Bardzo proszę o interpretacje wyników MRI i podpowiedź do jakiego specjalisty muszę się udać Badanie RM odcinka lędźwiowo krzyżowego kręgosłupa Lordoza lędźwiowa zachowana Na poziomie L3/L4 centralna pjm krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy i zwężająca światło kanału kręgowego o ok 25%. otwory boczne niezwężone. Na poziomie L4/L5 okrężne uwypuklenie krążka międzykręgowego To tylko czesc opisu W kanale kręgowym na wysokości S2 torbiele oponowe o wymiarach 11 mm, 6 mm i 7 mm Zwężenie światła prawego otworu bocznego na poziomie Th10/Th11 przez osteofit w stawie międzykręgowym W kanale kręgowym na wysokości S2 torbiele oponowe o wymiarach 11 mm 6 mm i 7 mm Poza tym w badanym odcinku bez obecności pjm stenozy kanału kręgowego i otworów bocznych Dehydratacja krążków międzykręgowych L3/L4, L4/L5Wysokość trzonów kręgów krążków zachowana Osteofity na przednich krawędziach trzonów Rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału bez zmian ogniskowych pozd

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów, torbiel oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.