Co oznacza mój wynik MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa?

Badanie MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Fizjologiczna lordoza lędźwiowa pogłębia. Lumbalizacja S1, kręg przejściowy obustronne, całkowity. Wysokość trzonow kregowych zachowane. Drobne osteofity na krawędziach trzonow L5, S1z towarzyszącymi zwyrodnieniami nierównościami blasze granicznych tych trzonow. Niewielkie przeciążeniowe stłuszczenie szpiku trzonow L5, S1 od strony sąsiadującego krążka międzykręgowego z utrzymującym się dyskretnym obrzęków szpiku trzonow - zmiany typu I/II wg. Modic. Dehydratacja krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1 z obniżeniem wysokości krążka. Na poziomie Th11/Th12 centralna, podwięzadłowa przepuklina krążka międzykręgowego (3mm),modeluje worek opony twardej, bez cech istotnej stenozy otworów miedzykręgowych, bez ucisku na korzenie nerwowe. Na poziomie L3/L4/L5 widoczne szerokopodstawne wypukliny krążków międzykręgowych (3mm),nieznacznie zwężajace zachyłki boczne kanału kręgowego, bez cech modelowania i ucisku na korzenie nerwowe. Na poziomie L5/S1(kręg przejściowy) widoczna koncentryczna przepuklina krążka międzykręgowego, ulegająca protruzji do światła kanału kręgowego na 6mm,zwęża obustronnie zachyłki boczne kanału kręgowego oraz podkorzeniowe przestrzenie otworów miedzykregowych (P>L), uciska prawy korzeń nerwowy S1i modeluje obustronnie korzenie L5. Rdzeń kręgowy o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych, koniec stożka rdzenia na poziomie L2. Proszę o objaśnienie wyniku

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? proszę koniecznie udać się do lekarza neurochirurga po badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.