Wynik rozmazu krwi u 2,5-letniej córki, która jest alergikiem

U mojej 2,5 letniej córki w rozmazie krwi wyszło że ma gran. pałeczkowatych 10% monocytów 14% gran. segmentowane, kwasochłonne i zasadochłonne w normie. Chciałabym się dowiedzieć co oznaczają te wyniki dodam, że Córka jest alergikiem na roztocza i bierze leki: Delortan i Monkasta. Z góry dziękuję za odpowiedź. Katarzyna Z.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania morfologii krwi nie powinien być oceniany fragmentarycznie. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.