Wynik RTG klatki piersiowej 47-letniej osoby do analizy
Witam. Proszę o interpretację wyniku badania RTG klatki piersiowej: Pola płucne bez zagęszczeń miąższowych. Rysunek płucny wzmożony. Zwiększone upowietrznienie pól płucnych. Serce badane w jednej projekcji wielkości prawidłowej. Aorta w normie. Przepona i kąty wolne. Z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Na podstawie samego wyniku badania RTG ciężko postawić rozpoznanie. Należy udać się do lekarza zlecsjacego badania lub pulmonologia, który na podstawie badania fizykalnego, wywiadu, wyników badań dodatkowych postawi diagnozę.
Pozdrawiam.