Wynik RTG klatki piersiowej 63-letniej osoby do analizy
Proszę o analizę wyników badań rtg klatki piersiowej: cień środkowy, sylwetka powiększona serca pola płucne - zacienienie lewego kąta przeponowo-żebrowego - płyn? pole dolne płuca prawego - wzmożony rysunek śródmiąższowy.

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam serdecznie,
Wynik badania może świadczyć o stanie zapalnym. Ale nie można postawić diagnozy na podstawie samego badania RTG. Lekarz prowadzący na podstawie badań oraz obrazu klinicznego postawi rozpoznanie. Dlatego wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub pulmonologiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.