Wynik RTG klatki piersiowej a obawy przed stanem przedrakowym

Witam ,odebralam wynik RTG kl.piersiowej,niepokoi mnie w opisie ,wzmozony rysunek okolooskrzelowy o charakterze przewleklym wczesnym,a takze pozapalnie pogrubiala oplucna szczytowaobustronnie ,dalej pisze -szczyty plucne i katy przeponowo-zebrowe prawidłowe i wolne. Niestety jestem palaczką tytoniu , obawiam sie ,że te zmiany mogą być stanem przedrakowym.Uprzejmie dziękuje za udzielenie mi odpowiedzi.Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane zmiany mają najprawdopodobniej pochodzenie pozapalne, o czym może świadczyć również wzmożony rysunek okołooskrzelowy. Do analizy zdjęcia konieczne jest jednak zbadanie pacjenta, ocena parametrów klinicznych, zebranie wywiadu pod kątem dolegliwości (np. krwioplucie). Sam opis zdjęcia nie budzi podejrzenia choroby nowotworowej.