Wynik RTG kolan i napięcie mięśnia czworogłowego

Wynik Rtg kolan: Szerokość szpar stawowych w normie. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia wyniosłości międzykłykciowych, krawędzi powierzchni stawowych kości piszczelowych. Wysepki kostne w nasadach kości piszczelowych i udowych. Co to oznacza, jak leczyć, co zrobić, żeby wrócić do pełnej sprawności? Dostałam Rantudil Retard i 2 ćwiczenia na kolana, które może pomagają na kolana, ale jednocześnie powodują duże napięcie (w trakcie ćwiczenia i później) mięśnia czworogłowego uda.

Aleksander Ropielewski

Wykonywać zalecone ćwiczenia i jednocześnie rozciągać mięsień czworogłowy uda (spowoduje to mniejsze napięcie i przeciążenie w stawie kolanowym).