Wynik RTG płuc 61-latki
mój wynik rtg obustronne zgrubienie osklepkow opucnej w szczytach obu pluc oraz w polu podobojczykowym pluca lewego zmiany o charakterze swoistym guzkowo wlukniste ponadto w polu podobojczykowym pluca lewego widoczy owalny cien o wym 15 mm dobrze wysyconyi odgraniczny ze zwapnieniami -tuberculom susppoza tym pola powietrzne aorta piersiowa wydluzona ze zwapnieniami w luku prawy kat przeponowo zebrowy niewidiczny wskazane wykonanie zdjęcia obu katow przeponowo- zebrowych dziekuje

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany wynik RTG wskazuje na zmiany swoiste, tj. gruźlicę. Konieczne jest wykonanie badań, które potwierdzą lub wykluczą gruźlicę. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą pulmonologiem.