Wynik RTG płuc 61-latki

mój wynik rtg obustronne zgrubienie osklepkow opucnej w szczytach obu pluc oraz w polu podobojczykowym pluca lewego zmiany o charakterze swoistym guzkowo wlukniste ponadto w polu podobojczykowym pluca lewego widoczy owalny cien o wym 15 mm dobrze wysyconyi odgraniczny ze zwapnieniami -tuberculom susppoza tym pola powietrzne aorta piersiowa wydluzona ze zwapnieniami w luku prawy kat przeponowo zebrowy niewidiczny wskazane wykonanie zdjęcia obu katow przeponowo- zebrowych dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik RTG wskazuje na zmiany swoiste, tj. gruźlicę. Konieczne jest wykonanie badań, które potwierdzą lub wykluczą gruźlicę. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą pulmonologiem.